Wózki dziecięce – poradnik bez cenzury

Ech, wybór wózka dla dzieciaka to istna gehenna! Człowiek myśli, że to prosta sprawa, a tu się okazuje, że trzeba być ekspertem od wszystkiego. No ale co zrobisz, takie życie rodzica!

Słuchajcie, ja to przeszedłem i powiem Wam, że najważniejsze to wiedzieć, czego się chce. Bo tych wózków na rynku jest od groma i ciut-ciut. 3w1, 2w1, głębokie, spacerówki – głowa mała! A jeszcze te wszystkie bajeranckie gadżety, że aż oczy bolą.

Ja to bym radził tak: najpierw się zastanówcie, gdzie będziecie z tym wózkiem jeździć. Bo wiecie, co innego miasto z gładkimi chodnikami, a co innego wieś z dziurami jak ser szwajcarski. Koła to podstawa! Pompowane czy żelowe to Rolls-Royce wśród wózków, ale piankowe też dają radę w mieście.

A i jeszcze jedno – jak mieszkacie na czwartym piętrze bez windy, to lekki wózek to zbawienie. Inaczej będziecie sapać jak parowóz, zanim wdrapiecie się na górę.

No i ta cała gadanina o „trendach 2024”. Niby fajnie mieć coś nowoczesnego, ale czy to naprawdę potrzebne? Ja tam wolę, żeby wózek był wygodny dla dzieciaka i dla mnie, niż żeby wyglądał jak statek kosmiczny.

A te wózki ze skrzydłami? No ludzie, bez jaj! Chyba że chcecie, żeby wasze dziecko wyglądało jak mały Ikar. Ale w sumie, czemu nie? Przynajmniej będzie się wyróżniać na placu zabaw.

Pamiętajcie też o akcesoriach. Dobra torba to skarb! Taka, co pomieści pół domu, bo nigdy nie wiesz, kiedy małemu zachce się zmienić pieluszkę albo zjeść pół kilo bananów.

A i jeszcze jedno – jak macie więcej niż jedno dziecko, to dostawka do wózka to istny game changer. Inaczej będziecie biegać jak kot z pęcherzem, próbując ogarnąć dwa maluchy naraz.

No dobra, to tyle mojego gadania. Pamiętajcie, że najważniejsze to, żeby wózek pasował WAM. Bo to wy będziecie z nim chodzić, a nie sąsiadka Grażynka czy ciocia Jadzia. Powodzenia w wyborze i niech moc będzie z Wami!

Udostępnij znajomym:
Krystian Michalak
Krystian Michalak

Od kilku lat Tata dwójki dzieci, o całkowicie zróżnicowanym charakterze. Twórca wielu treści pisanych w przerwach między zabawą a nauką z "maluchami".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *